16 lut Brak komentarzy admin Kategoria , , , ,

Co prawda, jak wynika z badań przeprowadzanych w ostatnim czasie wskaźnik bezrobocia w kraju spada, jednak ciągle znalezienie wymarzonej pracy jest stosunkowo trudne. Owszem, w urzędach pracy można znaleźć oferty zatrudnienia, jednak zwykle dotyczą one specjalistycznych zawodów i wymagają posiadania konkretnych predyspozycji. Jakimi drogami szukać pracy, tak aby znaleźć tę wymarzoną, a nie męczyć się przez osiem godzin dziennie?

Przestrzeń internetowa – obszerne źródło informacji
W czasach, gdy praktycznie każdy ma nieograniczony dostęp do Internetu coraz popularniejsze staje się szukanie zatrudnienia za pośrednictwem Internetu. W Internecie znaleźć można bardzo dużo tematycznych stron na których znajdują się oferty zatrudnienia. Taki sposób poszukiwania zatrudnienia jest bardzo wygodny. Przede wszystkim umożliwia oszczędność czasu. Nie ma konieczności aby ruszać się z przysłowiowego fotela, by znaleźć interesującą ofertę. Korzyścią z korzystania z portali internetowych jest to, że propozycje pracy są bez przerwy aktualizowane. W przypadku gdy znajdzie się pracownik, ogłoszenie znika, dzięki czemu nie wysyła się niepotrzebnych cv. Bez jakiegokolwiek problemu da się także określić własne wymagania, na przykład czy interesuje nas zatrudnienie w wymiarze pełnego etatu czy wyłącznie kontrakt. Określając wymagania dostaje się informacje o spersonalizowanych ogłoszeniach. Plusem takiego rozwiązania jest to, że nie trwoni się czasu na przeglądanie niechcianych ofert. Składanie aplikacji przez portal internetowy pozwala również na bieżące śledzenia statusu aplikacji. W niektórych miejscach da się zweryfikować na przykład, czy pracodawca otrzymał aplikację lub czy się z nią zapoznał. Dostępna jest także informacja o ilości zgłoszeń na konkretne stanowisko, dzięki czemu\co sprawia, że, przynajmniej szacunkowo da się zorientować z jak liczną konkurencją trzeba będzie się zmierzyć. Z Internetu jako metody poszukiwania pracy korzystają coraz chętniej nie tylko osoby w młodym wieku lecz także i starsi pracownicy. Intuicyjna obsługa nie powinna nikomu przysporzyć problemów.

Tradycyjne metody szukania pracy
Jeśli chodzi o bardziej tradycyjne sposoby na znalezienie nowej pracy, to da się wymienić co najmniej kilka – samodzielne roznoszenie aplikacji pracowniczych, rejestracja w urzędzie pracy albo sprawdzanie jakie ogłoszenia o zatrudnienie zostały zamieszczone w lokalnej prasie. Jeśli chodzi o prasę, to dzięki niej w najprostszy sposób da się znaleźć ofertę na zajęcie dodatkowe. Coraz rzadziej bowiem w ten sposób ogłoszenia zamieszczają zagraniczne korporacje szukające pracowników na pełen etat. Zarejestrowanie się w urzędzie pracy to oferta przeznaczona wyłącznie do osób bezrobotnych. Niestety, w taki sposób nie mogą zatrudnienia poszukiwać osoby, które chcą zmienić pracę. W urzędach przeważają prace specjalistyczne, bez większego problemu zatrudnienie w ten sposób mogą znaleźć budowlańcy czy hydraulicy. Jeśli chodzi o szukanie samemu zatrudnienia i roznoszenie aplikacji, to jest to zdecydowanie najbardziej czasochłonne. Należy pamiętać, że nie wystarczy odwiedzić kilku przedsiębiorstw. Najczęściej trzeba roznieść przynajmniej kilkanaście aplikacji, by otrzymać informację zwrotną i zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Pod tym względem nowoczesne technologie wydają się być bardziej optymalnym rozwiązaniem. Należy korzystać ze możliwości które są najbardziej efektywne i dzięki którym w krótkim czasie otrzyma się pracę.