2 lut Brak komentarzy admin Kategoria

Słoneczną, wakacyjną pogodę warto wykorzystać nie tylko na plażowanie czy kąpiel w polskim morzu. Dla osób, które lubią odpoczywać aktywnie spacer brzegiem Bałtyku z Gdańska do gdyńskiego mola w Orłowie to nie lada gratka i doskonały pomysł na oderwanie się od turystycznego zgiełku. 10-kilimetorwy odcinek możesz także pokonać rowerem.

Trójmiejski spacer plażą – gdzie zacząć?

Cała trasa ma długość ok. 10 kilometrów w linii prostej. Przechadzkę warto zacząć w Brzeźnie od gdańskiego molo. Idąc brzegiem morza po drodze miniesz także molo w Sopocie, a twoi celem będzie Orłowo. Oczywiście zawsze możesz zacząć spacer od drugiej strony. Jeśli chodzi o parking, Gdańsk oferuje kilka obiektów, na których możesz bezpiecznie zostawić auto zarówno w centrum miasta, jak i bliżej punktu startowego twojej wędrówki. Funkcjonuje na nich zarówno nadzór fizyczny, jak i zaawansowany system monitoringu. Dzięki temu za stosowną opłatą bez obaw zaparkujesz tu auto nawet na cały dzień.

Jak przebiega trasa? Pozwól sobie na małe przyjemności po drodze

Na taki spacer warto przeznaczyć cały dzień, aby cieszyć się urokami polskiego morza bez pośpiechu. Latem zmrok zapada raczej późno, więc jeśli w trasę wyruszysz rano, z powodzeniem urządzisz sobie po drodze kilka postów na plaży czy malowniczych klifach. Do plecaka koniecznie zabierz ze sobą prowiant i napój. Wyruszając z okolic mola w Brzeźnie do Sopotu czeka się 5-kilometrowy spacer. Na molo w Sopocie możesz zrobić dłuższy przystanek i skosztować tutejszych lodów. Poświęć także chwilę na wejście na pomost i przejście do jego końca – często cumuje tu widowiskowy statek wycieczkowy. Na prawym skrzydle mola można natomiast podziwiać sopocką marinę.

Im bliżej Gdyni, tym nadbrzeżny krajobraz będzie się zmieniać. Zanim dotrzesz do orłowskiego molo, warto zatrzymać się na chwilę na plaży w Kolibkach. Jak dotrzeć z powrotem do Gdańska? Na terenie Trójmiasta kursuje szybka kolej, dzięki której dotrzesz do swojego samochodu niemal w kilka minut z gdyńskiego dworca.

https://centrum.parkujesz.pl/